Laptop czy komputer stacjonarny do gier?

Lubisz grać i zastanawiasz się, co do tych gier lepiej będzie kupić – laptopa czy komputer stacjonarny. Jedno i drugie rozwiązanie kusi. Pierwsze mobilności, a drugie funkcjonalnością i wysoki osiągami. Postaramy się podpowiedzieć, co będzie najlepsze.

Komputer stacjonarny do gier

Komputer stacjonarny jeszcze jakiś czas temu nie miał sobie równych, jeżeli chodziło o wydajność. Był jednostką, której nie dorównywał żaden laptop. Teraz trochę się to zmienia, niemniej jednak nadal to komputery stacjonarne cechują się znacznie lepszą wydajnością, jeżeli chodzi o gry, bo można je bardziej modyfikować pod swoje oczekiwania oraz mają znacznie lepsze chłodzenie. To natomiast przekłada się na znacznie lepsze osiągi w grach. Komputer stacjonarny powala Ci podpiąć dowolny monitor, nawet taki bardzo duży, a co za tym idzie, wrażenia wizualne podczas gry mogą być naprawdę nie do opisania.

Laptop do gier

Zakup laptopa do grania wydaje się mądry tylko w sytuacji, kiedy masz już komputer stacjonarny, a laptop jest tylko dopełnieniem oraz wtedy, kiedy nie chcesz grać na jakichś naprawdę zaawansowanych grach i na wysokich ustawieniach. Po prostu wtedy, kiedy potrzebujesz czegoś, co da Ci rozrywkę w podroży lub gdziekolwiek jesteś. Obecnie laptopy gamingowe mają naprawdę wysokie standardy i pewnie za jakiś czas nie będą niczym ustępować jednostkom stacjonarnym. Niemniej jednak w tym momencie są nieco gorsze.

Podsumujmy:

  • Komputer stacjonarny do gier wybierz wtedy, kiedy chcesz mieć jak najwięcej możliwości modyfikacji i nie wyobrażasz sobie grać na małym ekranie.
  • Laptopa wybierz wtedy, kiedy wielkość ekranu podczas gry nie ma dla Ciebie większego znaczenia i kiedy równie dobrze gra Ci się na czymś kompaktowym, jak na komputerze stacjonarnym.

Prawdziwi gracze uważają, że laptop nigdy nie prześcignie komputera stacjonarnego, jeżeli chodzi o możliwości podczas gry i że Tych jednostek nigdy nie wolno ze sobą porównywać. Trzeba mieć jednak świadomość faktu, że technologie mobilne rozwijają się z roku na rok i coś, co teraz nie jest zbyt dobre, za jakiś czas może zostać poprawione i uzyskany zostanie całkiem inny, lepszy efekt.

Laptop gamingowy, który kosztuje od 5 tysięcy złotych wzwyż, na pewno będzie spełniał wymagania, jeżeli chodzi o działanie. Jego ewentualnymi wadami może być tylko to, że granie na nim nie będzie po prostu tak komfortowe, jak na komputerze stacjonarnym. Problemem może być także słabsze lub niewystarczające dla niektórych gier chłodzenie i niemożliwość zmiany niektórych podzespołów, które wpływają znacząco na jakość gry.

Dodaj komentarz